Stipendije Vlade Francuske

Kao i svake godine, Vlada Francuske dodeliće stipendije za univerzitetsku 2011/2012. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave studije u Francuskoj - nivo master 2 ili doktorat. Studenti će moći da se prijave za sledeće programe:

•  Stipendije Ministarstva inostranih i evropskih poslova koje dodeljuje Odeljenje za saradnju i kulturnu delatnost Ambasade Francuske u Srbiji za master 2 studije  (stipendije od 10 meseci) i doktorate (stipendije se dodeljuju u trajanju od 6 meseci svake godine za period od 3 godine); zastupljene su sve oblasti.

•  Stipendije Ministarstva za imigraciju, nacionalni identitet i solidarni razvoj koje dodeljuju: CampusFrance, mreža inženjerskih škola „N+i“ i Ambasada Francuske u Srbiji; 8 stipendija u trajanju od godinu dana biće dodeljeno za nivo master 2, isključivo za tehničke i naučne discipline.

Svi detalji oko uslova za konkurisanje kao i kriterijumi dostupni su na sajtu Francuskog kulturnog centra (www.ccf.org.rs) i Ambasade Francuske u Srbiji (www.ambafrance-srb.org).

Niš, 10. februar 2011. god.

INFORMACIJE O STUDIJAMA U FRANCUSKOJ I STIPENDIJAMA:

12h 30 na Filozofskom fakultetu

18h na Prirodno-matematickom fakultetu

petak 11. februar predviđen je za individualne sastanke u Francuskom centru u Nisu:tel: 018/52 45 78

Francuski centar Niš, Obrenoviceva 20

www.cfnis.org.rs